LÜTFEN BEKLEYİN...
l?tfen bekleyin
Hizmetlerimiz
DOMAIN
HOSTING
DATACENTER
DİĞER HİZMETLERİMİZ
DESTEK
HAKKIMIZDA
Bizden Haberler
Türkiye'de ilk ipv6 anonsu yapan firmalar arasındayız.
Medyabim Datacenter olarak her zaman olduğu gibi gelişen teknolojide ön sıralarda yer alarak hizmet kalitemizi yükseltmeye devam etmekteyiz.

Ücretsiz SMTP Destekli Formlar (İletişim, iş başvuru, vb.)
Hostinglerinizde kullanmanız için açık kaynak kodlu scriptler

https://www.medyabim.com.tr/medyabim-yazilim.html

Domain Durum Bilgisi
Domain sorguladığınızda hangi durumda olduğunu, satatus bölümündeki açıklama ne anlama geldiğini merak ediyor musunuz?
Domain Durum(Status) Açıklamalarını Medyabim Datacenter Sizin için derledi.
1. ACTIVE : Domain Kayıtlı ve Aktif Durumda
2. REGISTRAR-LOCK : Domain Kilitli Domain Üstünde Değişiklik Yapılamaz
3. REGISTRAR-HOLD : Domain Ödeme Süresi Gelmiş
4. REDEMPTIONPERIOD : Bu durumda 90-150 Usd arası ödeme çıkar. 1 Ay içinde PENDINGDELETE durumuna gelecektir.
5. PENDINGDELETE :Update yazan tarihten 5-6 gün sonra silinecektir.
6. REGISTRY-LOCK :Register firması tarafından değişikliklere kilitlenmiş.
7. REGISTRY-HOLD :Domain bitiş süresi geçtiğinde 30 ila 45 gün bu durumda kalır.
8. PENDING-RESTORE :Redemptionperiod durumunda domaini tekrar kullanıma açmak için talepte bulunulmuş.
9. ClientDeleteProhibited :Domain Kilitli Kullanıcının domaini silme-transfer hakkı yok.
10.ClientDeleteProhibited :Domain Kilitli Kullanıcının domaini silme hakkı yok.
11.ClientTransferProhibited :Domain Kilitli Kullanıcının domaini transfer etme hakkı yok.
12.ClientUpdateProhibited :Domain Kilitli Kulanıcının domaini yönetme hakkı yok

Sanal Suncu Çeşitleri

VDS sunucu Virtual Dedicated Server donanım bazlı donanım seviyesinde yapılan bir sanallaştırma çeşididir. Donanım kaynaklarını direkt kullanarak oluşturulur. VDS sunucularda her oluşturulan sunucu doğrudan kendine ayrılan donanım kaynaklarını kullanır. Kullanıcıya atanmış alan, kullanıcı kullansa da kullanmasa da ona ayrılmış şekilde bekler.

VPS sunucular ise yazılım tabanlı oluşturulan bir sanallaştırma çeşididir. VPS sunucular yazılımın belirlediği sistemin kaynaklarını paylaştırır. Kullanıcıya atanmış alan aslında sanal olarak oluşturulmuştur ve sadece o kullanıcıya atanmamıştır.

Kiralık Sunucu (Dedicated server)

Sizin sitelerinizi yayınlamak için sadece size ayrılmış donanımı ve donanım bakımı datacenter'a ait kullanım hakkı size tahsıis edilmiş bir bilgisayardır. Paylaşımlı web alanlarında hostingde birçok site aynı sunucuda yayınlanırken kiralık sunucuda sadece sizin açtığınız siteler yayınlanır.

Sunucu Barındırma (Co-location server)

Sitelerinizi yayınlamak için donanımı sizin tarafınızdan sağlanan, veri merkezi tarafından size uygun alan ve bağlantı sağladığı donanım bakımı ve parça değişimi sizin tarafınızdan yapılan bir barındırma şeklidir.

Yer Sağlayıcı Faaliyet Belgesi

04.05.2007 tarih ve 5651 sayılı kanun ve 24.10.2007 tarih ve 26680 sayılı yönetmeliğe istinaden Medyabim Bil. ve İnt. Hiz. Şükrü Emre Erim Türk Telekomünikasyon Kurumu tarafından tarafından 07.01.2008 tarihinde ve YS-(22) nolu Yer Sağlayıcılığı Faaliyet belgesi ile
yer sağlayıcılığı hizmetleri vermeye yetkili kılınmıştır.

com.tr'de Türkçe Karakter

Türkçe karakterler (ğ, ı, ü, ş, ö, ç) içeren \".tr\" uzantılı alan adları tahsisi, başlamıştır. Mevcut alan adı sahipleri, sistemde kayıtlı olan com.tr alan adlarının türkçe karakterli karşılıkları için, 04 Mart 2007 tarihine kadar başvurabileceklerdir metu@medyabim.com.tr

.EU Uzantılı Domain Satışlarımız Başlamıştır.

Sitemiz üzerinden eu domain kaydı yapabilirisiniz .

Medyabim Internet Hizmetleri .EU Uzantılı Alan Adı kayıtlarında tam yetkilidir.
Medyabim Internet Hizmetleri üzerinden kayıt etmek istediğiniz eu domain kaydi için nasıl başvuru yapılmaktadır ve işlemler nelerdir?(.eu için herhangi bir belge veya evrak gerekmemektedir).
Medyabim olarak Avrupa Birliği sınırları dışında yaşamakta olan kişiler veya faaliyet göstermekte olan firmalar için .EU Alan Adı kaydı yapabilmek amacı ile .EU Alan Adları kayıda açıldığı tarihten itibaren çalışmalarımıza başladık. Bunun sonucunda İngiltere'de kurulu bulunan ve .EU Alan Adı kayıtlarında tam yetkili olan bir İngiliz Firması ile iş ortaklığına gittik. Medyabim Internet Hizmetleri üzerinden yapacağınız tüm .EU Uzantılı Alan Adları tamamen yasal ve geçerli olacak şekilde adınıza İngiltere'deki bu iş ortağı firmamız üzerinden kayıt edilmektedir.

1- İngiltere'de bulunan iş ortağı firmamızın adı; Navilive Private Limited'dir
2- .EU Uzantılı Alan Adı kaydınızı gerçekleştirdiğimizde Navilive Private Limited alan adınızı sizin adınıza kaydeden firma olarak gözükecektir.
3- Alan Adı Whois Sorgulaması sırasında domain sahibi olarak firmanıza ait tüm detaylar gözükecektir.
4- İlgili alan adını kaydeden kişi ve iletişim bilgileri kayıt süresince değiştirilemeyecektir. Ancak ileri bir tarihte .EU Alan Adı kayıtlarının tüm dünyaya açılması halinde bu bilgileri değiştirmek mümkün olacaktır.
5- Kayıt edeceğiniz .EU Alan Adı Tamamen Size Ait Olacaktır ve normal bir .EU Alan Adından hiçbir farkı bulunmayacaktır.
6- Kayıt ettiğiniz .EU Alan Adınızı kullanarak mail adresleri oluşturabilir, web sitenizi yayınlayabilir hatta NameServer kayıtları oluşturup kendi DNS Sunucularınızı kurabilirsiniz.
7- Medyabim Internet Hizmetleri, kayıt ettiğiniz ve edeceğiniz tüm .EU Alan Adları için 100% garanti vermektedir. .EU Alan Adı kayıtlarının 7 Nisan 2006 tarihinde serbest bırakılmasından bu yana kaydedilen .eu domainler müşterilerimiz tarafından sorunsuzca kullanılmaktadır.
8- Dilediğiniz .EU Uzantılı Alan Adı kaydını sitemiz üzerinden normal domain kayıt prosedürü ile gerçekleştirebilirsiniz.
9- www.sizinadiniz.eu Alan Adınızı Medyabim Güvencesi altında kaydedebilirsiniz.