LÜTFEN BEKLEYİN...
l?tfen bekleyin
Hizmetlerimiz
DOMAIN
HOSTING
DATACENTER
DİĞER HİZMETLERİMİZ
DESTEK
HAKKIMIZDA

Kiralık Sunucular - Dedicated Server

Tüm Sunucularda Sunucu Yönetim Hizmeti Dahil

MHS-MB-SSD-1
AMD RYZEN/EPYC Hybrid
Kiralık Sunucular

1235TL+ kdv
Detaylar
CPU
: AMD RYZEN/EPYC CPU 2 ÇEKİRDEK
RAM
: 4 GB
HDD
: 200 GB SSD Disk

MHS-MB-SSD-2
AMD RYZEN/EPYC Hybrid
Kiralık Sunucular

amd opteron kiralık sunucular
1555TL+ kdv
Detaylar
CPU
: AMD RYZEN/EPYC CPU 4 ÇEKİRDEK
RAM
: 6 GB
HDD
: 300 GB SSD Disk

MBNET-MKS-SSD-1
INTEL XEON
Kurumsal Sunucular

2550TL+ kdv
Detaylar
CPU
:  INTEL XEON E-2246G CPU 6 CEKIRDEK
RAM
: 16 GB
HDD
: 2 adet 240GB SSD/NVME


Kiralık Sunucu Hizmetlerimiz Hakkında:


amd opteron kiralık sunucular standart kiralık sunucular profesyonel kiralık sunucular Medyabim olarak Linux işletim sistemine sahip kiralık sunucular üzerine 10 yıldan fazla bir tecrubemiz bulunmaktadır ve faal olarak 2003 yılından beri DirectAdmin kullanarak web kontrol paneli hizmetleri sunmaktayız.
Firmamız Türkiyede DirectAdmin markasının tescilli sahibidir.


Proaktif Yönetim Desteği

Proaktif nedir? Beklenen, olası bir zorluk durumunda mücadele etmeye hazır olmak demektir. Bu yaklaşımdan yola çıkarak tüm sunucularımızı yapılandırırken herhangi bir veri kaybı yaşanmaması için önlememizi alarak proaktif sunucu yönetim desteğini sağlamaktayız.


Sunucularımız Nerededir Ve Donanım Özellikleri Nelerdir ?

Medyabim Datacenter Türkiye Merkezli kendimize ait sunucu donanımı ile hizmet vermekteyiz. Kiralık sunucu hizmetlerimizin talebinize göre Türkiye veya Yurtdışı seçebilirsiniz. Sebebi yüksek hat kapasitesinin yanısıra, %99.9 Uptime garantisi ile birlikte en uygun "gerçek" sunucu donanım altyapısını hızlı bir şekilde müşterilerimize sunmaktır.


Datacenter (Veri merkezi) bağlantı kapasitesi ve kullanılan network donanımının özellikleri nelerdir?

Hizmet vermekte olduğumuz veri merkezimizde kullandığımız ana internet bağlantılarında özellikle Türkiyeden ve Dünyadan hızlı erişim sağlanabilmesi için Türk Telekom ve Avrupa çıkış hatları ile direkt bağlantısı olan hizmet sağlayıcılar tercih edilmiştir. Bu sayede Türkiyede ve Dünyadan çeşitli internet bağlantısından faydalanan kullanıcılar için en yüksek erişim hızları sağlamak amaç edinilmiştir.
Veri Merkezimizin direkt olarak bağlı bulunduğu ana internet servis sağlayıcıları şu şekildedir:
Türk Telekom
Superonline
Level3, Tinet, Lambdanet, Cogent Communications, AMS-IX, ECIX Duesseldorf
Toplam hat çıkış kapasitesi: 50000 Mbit (50 Gbit/Sn)
Kiralık sunucu hizmetlerimizden faydalanan müşterilerimiz 7/24 kendi hat trafik durumlarını izleyebilecekleri network yönetim paneline girebilmektedirler.
Veri Merkezimiz içinde kullanılan network donanımlarında gelişmiş Foundry Networks ve HP Procurve ürünleri tercih edilmiştir.


DirectAdmin Nedir?

DirectAdmin web sunucularının yönetimi kolaylaştırmak için geliştirilmiş, tamamen web tabanlı olarak çalışan, kullanışlı grafik arayüze sahip bir web hosting kontrol panelidir. DirectAdmin hakkında daha fazla bilgiye www.directadmin.com adresindeki resmi web sitesinden ulaşabilirsiniz.
Canlı DirectAdmin panel demolarına ise buradaki adresden göz atabilirsiniz.


İletişim/Destek :

Kiralık sunucu hizmetlerimizden faydalandığınızda mesai saatleri içerisinde sabah 09:00 akşam 18:00 saatleri arasında telefon ile destek alabilir, bunun haricindeki zamanlarda ise 24/7 çalışan destek sistemimiz üzerinden bize ticket ve mail ile ulaşabilirsiniz.


Ödemeler:

Ödemelerinizi kredi kartı, banka havalesi veya paypal kullanarak yapabilirsiniz.Tüm ödemeleriniz firmamız tarafından faturalandırılmakta ve posta yolu ile faturalarınız size en kısa süre içerisinde adresinize ulaştırılmaktadır.


DirectAdmin sunucularımızı müşterilerimize nasıl hazırlayıp teslim ediyoruz?

DirectAdmin web kontrol paneli kurulu sunucular ile uzun yıllardır çalışarak sahip olduğumuz tecrübemiz sayesinde tüm kurulum ve ince ayar prosedürünü neredeyse tamamen otomatik hale getirdik.


DirectAdmin kurulu bir sunucuyu yayına hazırlarken sırasıyla aşağıdaki işlemleri yapıyoruz:

1- Centos 8.x Linux işletim sisteminin son sürümünü yüklüyoruz.Eğer kurulum yapılacak donanım 64 Bit desteği sunuyorsa özellikle tercihimiz 64 Bit olmaktadır.
2- Selinux özelliği ve Centos ile birlikte gelen ön tanımlı firewall ayarları devre dışı bırakılmaktadır.Bunların yerine daha sonra kendi firewall ve güvenlik yapılandırmamızı yüklemekteyiz.
3- Kurulum için gerekli ek kurulum depoları sisteme tanımlanır.
4- Centos işletim sistemi en son güvenlik ve güncelleme paketleri uygulanarak güncellenir.
5- DirectAdmin tarafından kullanılacak sistem ip adresi girilerek lisans tanımlamaları gerçekleştirilir.
6- Kendi tecrubelerimize dayanarak geliştirdiğimiz kurulum ön ayarları tamamlanarak DirectAdmin kurulumuna başlanır.
Kurulum uygulaması en güvenli ve sağlam şekilde çalışacak DirectAdmin kurulumunu gerçekleştirir.Kurulum esnasında sistemde çalışacak uygulamalar eksiksiz bir şekilde sisteme yüklenir. Kurulan uygulamalardan bazıları: Apache 2.2.x web sunucusu, PHP 5.x uygulama dili, MySQL 5.x veritabanı yazılımı, Webmail uygulamaları, vs.
7- DirectAdmin paneli ve gerekli uygulamaların kurulumunun tamamlanmasından sonra spamassassin uygulaması kurulur ve yapılandırılır.
8- APF APF firewall kurulumu yapılarak ön tanımlı güvenlik güncelleştirmeleri ve ince ayarları sisteme yüklenir.
9- MySQL konfigurasyonu optimize edilir.
10- CLAMAV antivirus sistemi kurulumu yapılarak tüm gelen/giden postaların virüs taramasından geçirilmesi için ayarlanır.
11- ProFTPD ftp sunucusu için Clamav antivirüs desteği aktif hale getirilerek, sunucuya ftp ile yüklenen tüm dosyaların virus taramasından geçirilmesi sağlanır.Iframe ve PHP Shell viruslerine karşi %100 koruma sağlar.
12- Son Ayarlar: Ön tanımlı gelen Exim mail sunucusu yapılandırma dosyası SpamBlocker sistemi aktif hale getirilecek şekilde düzenlenir.Bu sayede spam mail trafiği daha sunucuya girmeden %90 başarı oranı ile engellenmiş olur.
13- Sunucuya eklenecek domainler için mail gönderme limiti tanımlamaları yapılır.
14- Roundcube webmail sistemi uygulaması sunucuda ön tanımlı hale getirilir.
15- Çok Detaylı sistem istatistikleri için MRTG uygulaması yüklenir ve düzenlenir.
16- DirectAdmin web kontrol paneline giriş yapılarak PHP safe mode ayarları , oturum süre aşımı ayarları, ön tanımlı isim sunucu/nameserver ayarları, yedekleme ayarları, ve eğer gerekiyorsa MuliServer ayarları gerçekleştirilir.
17- Son olarak sistem ince ayarları uygulanır. Ör: sistemde otomatik çalışan servisler, dosya izinleri vs.
18- Giriş bilgilerinin size teslim edilmesi ile son bulmaktadır yapılan işlemler