LÜTFEN BEKLEYİN...
l?tfen bekleyin
Hizmetlerimiz
DOMAIN
HOSTING
DATACENTER
DİĞER HİZMETLERİMİZ
DESTEK
HAKKIMIZDA
Domain Transfer

Mevcut domain kayıt firmanızın kısıtlı hizmetleri karşılığında yüksek fiyatlar talep etmesinden bıktınız mı? Çok basit adımlardan oluşan Medyabim Datacenter sistemini kullanarak domain adresinizi bize transfer edebilirsiniz. Böylelikle domain adresinizin süresi 1 sene uzatılmış ve çok uygun fiyatlarımızdan yararlanmış olacaksınız !

Şimdi transfer et!
Domain1:
Domain2:
Domain3:
Domain4:
Domain5:
Domain6:

ÖNEMLİ TRANSFER BİLGİLERİ

  • 1. Domainin admin kontak mail adresine erişiminiz olduğundan emin olunuz. Transfer işlemimiz e-mail onay tabanlıdır, yani eğer bu e-mail adresine erişim hakkınız yoksa transfer başarısız olacaktır.
  • 2. Domain adınızın süresinin dolmadığından emin olunuz. Transfer işleminizi; domain kayıt sürenizin dolmasından en az 7 gün önce başlatmanız, işlemlerin yetişmesi açısından tavsiyemizdir.
  • 3. .com, .net, .org, .info, .biz ve .us transfer işlemleri Onay Kodu gerektirmektedir. Onay kodunu(Authentication Code) mevcut kayıt hizmetini aldığınız firmadan temin edebilirsiniz.
  •  
  • 4. *Kaydedildiğinden/yenilendiğinden bu yana 45 günden az geçmiş domainlerin transferleri sırasında, Universal Kayıt Sistemi'nin aldığı yeni karar sonrasında, domain süresine 1 yıl eklenmemektedir. 45 günden eski domainlerin transferleri sonucunda domain süresi 1 yıl uzatılacaktır.
  • 5. Domaininizin mevcut kaydedici firma(registrar) tarafından kilit altında (locked) olmadığından emin olunuz. Pek çok registrar firma güvenlik önlemleri için domainlere otomatik kilit koyarlar. Mevcut registar(kaydedici) firmanızla görüşerek varsa kiliti kaldırınız.)
  • 6. Domain transfer işlemi sonunda domaininizin süresine otomatik olarak 1 sene daha eklenmektedir.

- DOMAİN TRANSFERI NASIL YAPILIR? ADIM ADIM HIZLI AÇIKLAMALAR. -
Transfer işlemleri şu basit adımlardan oluşmaktadır:
1- Domainlerinizin ilk olarak kayıt edildiği, eski kayıt firmasının web sitesine gidin.
2- Transfer etmek istediğiniz domainler için eski kayit firmasının web sitesi üzerinden, eğer varsa, domain transfer kilitlerinizi kaldırın.
3- Transfer etmek istediğiniz domainler için eski kayit firmasının web sitesi üzerinden, her bir domain için ayrı ayrı olacak şekilde, transfer kodu / epp key veya auth key alın.
4- Transferleri onaylayabilmek için, ilgili domainlerin whois bilgilerindeki yetkili mail adreslerinin sizin tarafınızdan erişilebilen çalisan mailler olmasına dikkat edin. Eğer değiller ise, transfer işlemlerine başlamadan önce bu mailleri kendi özel mailleriniz ile değiştirin.

- Eski kayıt firması ile işiniz bitti -

5- www.medyabim.com.tr'ye kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapın.
6- http://www.medyabim.com.tr/domain-transferi.html adresine girin ve transfer etmek istediğiniz domainleri yazın.
7- Transfer uygunluğu kontrolünden sonra, her bir domain için yukarıda 3. adımda aldığınız transfer anahtarlarını girin.
8- Ödemenizi yapın.

- Medyabim ile işiniz bitti -

Bu aşamadan sonra:

9- Medyabim'den transferi onayladığınıza dair İngilizce bir mail alacaksınız. Bu mailin içinde "approve transfer" yazan linke 1 kere tıklayın, bir web sitesi açılacak ve "transfer approved" yazacak.
Her bir domain için gelen tüm maillerde bu işlemi tekrarlayın.
10- Eski kayıt firmanızdan domainlerin kendilerinden Medyabim'e transfer olacağına ilişkin İngilizce bir mail alacaksınız. Bu mailin içinde "accept/approve transfer" ve "cancel transfer" linkleri olacak. "Accept/approve" transfer linkine tıklayıp, transfer isteklerinizi eski kayıt firmaniz üzerinden onaylayın. Her bir domain için bu işlemi tekrarlayın.
11- Bu onaylardan sonra işlemleriniz tamamlandı. En fazla 48 saat içinde domain transferleriniz gerçekleşecektir ve Medyabim'den yetkili mail adresinize transfer işlemlerinin onaylandığına/tamamlandığına ilişkin bir mail alacaksınız.
Transfer ettiğiniz domainlerin kayıt süreleri, transfer işleminin tamamlanmasının ardından, Medyabim üstünden 1 yıl daha uzatılmış olacaktır.

- ÖNEMLİ TRANSFER BİLGİLERİ -

1- Domainin admin/registrant/sahibi iletişim mail adresine erişiminiz olduğundan emin olunuz. Transfer işlemimiz mail onay tabanlıdır, yani eğer bu mail adresine erişim hakkınız yoksa transfer başarısız olacaktır.
2- Domain adınızın süresinin dolmadığından emin olunuz. Transfer işleminizi; domain kayıt sürenizin dolmasından en az 7 gün önce başlatmanız, işlemlerin yetişmesi açısından tavsiyemizdir.
3- .com, .net, .org, .info, .biz ve .us transfer işlemleri Onay Kodu gerektirmektedir. Onay kodunu(Authentication Code) mevcut kayıt hizmetini aldığınız firmadan temin edebilirsiniz.
4- *Kaydedildiğinden/yenilendiğinden bu yana 45 günden az geçmiş domainlerin transferleri sırasında, Universal Kayıt Sistemi'nin aldığı yeni karar sonrasında, domain süresine 1 yıl eklenmemektedir. 45 günden eski domainlerin transferleri sonucunda domain süresi 1 yıl uzatılacaktır.
5- Domaininizin mevcut kaydedici firma (registrar) tarafından kilit altında (locked) olmadığından emin olunuz. Pek çok registrar firma güvenlik önlemleri için domainlere otomatik kilit koyarlar. Mevcut registar(kaydedici) firmanızla görüşerek varsa kiliti kaldırınız.)
6- Domain transfer işlemi sonunda domaininizin süresine otomatik olarak 1 sene daha eklenmektedir.
VisaMastercardBank Transfer