LÜTFEN BEKLEYİN...
l?tfen bekleyin
Hizmetlerimiz
DOMAIN
HOSTING
DATACENTER
DİĞER HİZMETLERİMİZ
DESTEK
HAKKIMIZDA
MEDYABIM.COM Hizmet Sözleşmesi

1- Taraflar
1.1: Bu sözleşme hizmetler bölümünde belirtilen hizmetleri(Hizmetler olarak anılacaktır) sağlayan Medyabim Bilgisayar ve İnternet Hizmetleri (medyabim olarak anılacaktır) ile Yeni müşteri kaydı bölümünde belirtilen detayları ile belirtilen kişi/kurum(Müşteri olarak anılacaktır) arasında medyabim'e ait olan http://www.medyabim.com internet adresinde faaliyet gösteren internet sitesinin(Site olarak anılacaktır) kullanımı ve bu site üzerinden satın alınacak hizmetleri aşağıda belirtilen madde ve koşullar ile imza altına alınmış sayılacaktır.
1.2: Taraflar iş bu sözleşmede yazılı bilgilerin doğruluğunu beyan, kabul ve taahhüt ederler.

2- Konusu
2.1: İş bu sözleşme müşteri tarafından site üzerindeki işlemlerinde, siparişlerinde, gönderdiği mesajlarında kayıt işleminde vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda yapmaya ve yapmamaya izni olan bölümleri, siparişlerinde tercihleri uyarınca alacağı hizmetler karşılığında medyabim'e ödeyeceği ücretleri düzenleyecektir. Bu hizmet ve işlem açıklamaları aşağıdaki gibidir.
2.2: Üyelik bilgileri müşteri tarafından üye olunma sırasında girilen bilgilerdir. Bu bilgiler yapılan işlemlerde baz alınacağından müşteri ve üyenin bu bilgileri hatasız eksiksiz ve doğru girdiği varsayılmaktadır.

3- Sorumluluklar
3.1: medyabim, müşterinin talebi üzerine sipariş olarak ilettiği hizmetleri sağlayacaktır. Siparişin kabulü mesajı ile medyabim ilgili ücreti tahsil ettiğini kabul edip söz konusu siparişte belirtilen hizmeti vereceğini taahhüt edecektir.
3.2: Ödeme şekli, kdv farkları sipariş sırasında çıkartılacak toplam miktar ile belirtilerek müşterinin aylık veya yıllık ödeme tercihlerine göre ödemesi gereken ücretler medyabim tarafından bildirilecektir.
3.3: Sipariş kabulü ve işlemlerin onaylanmasından sonra medyabim, müşteri siparişi detayında bulunan hizmete ilişkin kontrol panel, ftp, sql ve e-mail kullanıcı adları ve şifrelerini müşteriye iletecek ve hizmet başlamış olacaktır. İlgili hesapların ve şifrelerin sorumluğu müşterinin sorumluluğunda olup bu konulardan doğabilecek zarar ve ziyandan müşteri sorumlu olacaktır.
3.4: Müşteri aldığı hizmet dahilinde medyabim tarafından aldığı beyan ve uyarılara uyacağını taahhüt eder. Müşteri, hosting hesabından faydalanırken medyabim tarafından yayınlanan her türlü ihtar yada bildirime uymayı beyan, kabul ve taahhüt eder. Müşteri, almış olduğu bulundurma hizmetinde kendisine ücretsiz ve sınırsız olarak verilen hizmetleri yine ücretli ya da ücretsiz ve/veya sınırlı ya da sınırsız olarak üçüncü kişilere dağıtamaz, satamaz.
3.5: Müşteri hizmet dahilinde sahip olduğu yazılım ve programları kullanarak erişim hakkı bulunmayan dosya veya programlara erişmemeyi, bu tarz bir sorundan dolayı herhangi bir problem yaratmamayı, oluşabilecek sorun ve problemlerde zararı karşılamayı taahhüt eder.
3.6: Müşteri alan adı, hosting veya aldığı hizmetlerin kullanılması sırasında yürürlükte olan veya sözleşme süresince yürürlülüğe girecek olan vergi, harç ve benzer yükümlülüklerin kendisine ait olduğunu ve karşılayacağını kabul ve taahhüt eder.
3.7: Müşteri hizmeti dahilinde barındırdığı tüm dosya, döküman ve programlardan, web sitesi ve e-mail hizmetleri ile kullanacağı ve faydalanacağı tüm işlemlerden kendisi sorumlu olduğunu, söz konusu veri, bilgi ve beyanların yasalara aykırılığından doğanbilecek tüm hukuki ve cezai sorumluluğu kendisi karşılamayı kabul ve taahhüt eder. İş bu konuda doğabilecek sorunlardan medyabim'e herhangi bir kusur iletilemez.
medyabim sayfaları gönderilmeden önce gözden geçirmez, doğrulamaz, ciro etmez veya kullanıcı tarafından yapılmış sayfalar için herhangi bir şekilde bir sorumluluk almaz. medyabim kullanıcı hesaplarını bu ana hatları ihlal ettiği için veya başka bir sebeple veya medyabimin kendi veya kullanıcılarından herhangi birinin işine zararlı olduğuna inandığı için fesih edebilir. medyabim hukuka aykırılık eden filleri ve eylemleri öğrendiğinden itibaren müşteriye haber vermeden silmek hakkına sahiptir.
3.8: Medyabim, sağladığı hizmet içerisinde bulunan müşteri verilerinin hatalı kullanımlarından, veri içeriklerinden, e-mail ile kullanılan tüm verilerden doğabilecek hiç bir maddi veya manevi zararlardan sorumlu tutulamaz. Bu verilerin yedekleme ve saklama yükümlükleri müşteriye aittir. Medyabim müşterinin tüm verilerini düzenli bir biçimde yedekleme ve bakım işlemine tabi tutucaktır. Buna rağmen medyabim hizmetlerinde meydana gelebilecek kesinti veya veri kaybından dolayı oluşabilecek hatalardan, zarardan ve ziyandan medyabim sorumlu değildir. Verilerin yedeklenmesi sözleşme metninde aksi belirtilmediği sürece müşterinin sorumluluğundadır.
3.9: Bilgilerinizi reklam amaçlı kullanabiliriz Fakat bilgileriniz resmi makamlar (mahkeme savcılık) hariç
3.üncü şahıslara verilmez. Kimlik bilgileriniz gibi veriler sadece Medyabim’de saklı kalacaktır medyabim’deki sistemler kesinlikle kredi kartı bilgisi kayıtlarında tutmamaktadır.
3.10: Medyabim, müşteri tarafından sipariş verilmiş ve ödemesi sorunsuz olarak gerçekleştirilmiş domain name tescil işlemlerini yürütecektir. Tescil edilen ve sipariş ile kabul edilen tescil talebi ile ücreti ödenen domain name'in sahibi müşteridir.Domain Yenilemelerinde Süresinde uzatılmayan domain adları süresi dolduğu tarihten itibaren domain ücretine artı olarak işlem ücreti eklenecektir,ayrıca talep edilen domain geri yükleme işlem ve ücretleri ICANN ve register firması kuralları çerçevesinde yapılmaktadır.
3.11: Medyabim üzerinden aldığınız alan adları Medyabim’in çalıştığı ana firmada başka bir hesaba kesinlikle aktarılmaz aktarmaz. Ancak Medyabim’in çalıştığı firma dışındaki başka bir firmaya transfer edilebilir medyabim sadece transfer kodunu üye girişinden sonra domain yönetimi bölümünde yayınlamakla yükümlüdür.

4- Süre
4.1: İş bu sözleşme sipariş ve ödeme işlemlerinin internet ortamından medyabim'e iletilmesi ile birlikte tarafların belirtilen hak ve yükümlülükleri başlar.
4.2: Sözleşme süresi müşterinin ilgili hizmet için sipariş sırasında seçmiş olduğu ödeme periyodu kadardır.
4.3: Taraflar sözleşmenin sona ermesinden 10 iş günü öncesine kadar sözleşmenin süre sonunda sona ereceğini ihtar etmemişler ise sözleşme aynı şart ve hükümler ile önceki sözleşme süresi kadar uzar. ( ücret husunda meydana gelen değişiklikler saklıdır.)

5- Ücret
5.1: İş bu sözleşmede belirtilen hizmetler karşılığı olarak ödenecek ücret sipariş işlemi sırasında belirtilen miktar kadardır. Belirtilen ücretlere kdv sonradan dahil ederek hesaplanır ve müşteriye gösterilerek tahsilat gerçekleşir.
5.2: medyabim önceden haber vermeksizin fiyatlar ve tarifeler üzerinde ileriye dönük olarak değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Müşteri iş bu değişiklikler konusunda şimdiden oluşabilecek değişiklikleri kabul, beyan ve taahhüt eder.
5.3: Ücret fatura tarihindeki Garanti bankası efektif satış kuru üzerinden Türk Lirasına çevrilerek ödenir.
5.4: Ücret fatura kesim tarihinden itibaren 5. iş günü sonuna kadar sipariş işlemi sırasında kredi kartı ile ödeme talimatı var ise kredi kartı hesabından, kredi kartı ile ödeme talimatı yok ise müşteri iletişim adresinde belirtilen banka hesap numaralarına veya medyabim'e elden ödemekle yükümlüdür.
5.5: Ödemenin gecikmesi durumunda medyabim kur farkı faturası kesme hakkını saklı tutar.
5.6: medyabim, müşteri ödeme işlemini tamamlayıncaya kadar ilgili hizmeti kapatma, açma hakkını saklı tutar.

6- Askıya alınma
6.1: Ödeme konusunda problem yaşanması, kredi kartı ile ödeme talimatı olan müşterilerde provizyon sorunları veya hüküm ve yükümlülükler ile ilgili dolayı medyabim, müşteriye verilen hizmetlerin tümünü, e-mail, web, ftp hesaplarının tamamını durdurma hakkını saklı tutar.
6.2: Medyabim’deki kayıt bilgilerinizin ve yayınlanan bilgileriniz sitenizin çeşitli yerlerinde tanıtımını yaptığınız ürünlerin, yayınladığınız mesajların, web sitenizde bulundurduğunuz bilgilerin,
Yasalara aykırı olmaması (tüketiciyi koruma, haksız rekabet yasası vb.)
Sahte, çalıntı olmaması,
Hiçbir virüs veya herhangi bir programa zarar verecek bir programlama özelliği içermemesi ve
Üçüncü bir tarafın hiçbir tescil hakkı, teklif hakkı vb haklarının çiğnenmemesi
Pornografi veya çıplaklık içermemesi
Site üyelerine istenmeyen (spam) mailler gönderme amacıyla kullanmaması.
6.3: Bu durumun devam süresince müşteri adına e-mail, web, ftp erişimleri yapılamaz ve e-mail hesapları bloklanarak gelen e-mailler geri çevrilir.
6.4: Medyabim Spam Politikası ve CEZAİ ŞART
MÜŞTERİ kesinlikle; istenmeyen e-mail (spam) (Internet kullanıcılarının istekleri dışında ticari reklam elektronik postaları (e-mail) ve/veya Internet kullanıcılarını dil, sıklık ya da dosya boyutu açısından rahatsız edecek elektronik postalar (e-mail)) yollayamaz.
Buna ek olarak, kendisine ait sunucu,hosting veya SMTP sunucusu bulunduran müşteriler, Medyabim’den SMTP hizmeti alsın ya da almasın, kendi sunucularındaki SMTP hizmetini, SPAM gönderimini kolaylaştıracak şekilde korumasız ve 3. Kişi/kurumların kullanımına açık şekilde çalıştıramazlar. Bu tarz gönderimler, Medyabim’e ait olan ip adreslerine zarar verdiğinden güveni zedelediği gibi, aynı zamanda Medyabim sistemlerinde aşırı yüklenmelere sebep olarak, MÜŞTERİ’ye sağlanan servislerde aksamalara sebep olabilmektedir.
Müşteri, Medyabim’in yukarıda sözü edilen “Anti-Spam Politikasını” okuyup anladığınız ve kabul ettiğiniz konusunda mutabık olup Medyabim’in sadece kendi takdir yetkisini kullanarak spam ya da yetki haricinde toplu e-posta aktarımında bulunduğuna ya da bununla bağlantılı olduğuna kanaat getireceği her türlü Hesabı derhal sonlandırabileceğini kabul etmektedir. Ek olarak, gerçek zararın makul düzeyde hesaplanamaması halinde, Hesabınızdan aktarılan ya da Hesabınızla başka yollarla bağlantılı olan her bir spam ya da istenmeyen toplu e-posta gönderimi için Medyabim’e spam ya da mail başına 3,00 Türk Lirası tutarında cezai şart ödemesi yapmayı kabul etmiş bulunmaktadır.

7- Fesih
Müşteri iş bu sözleşmenin herhangi bir maddesine aykırı davranarak ve taahhütlerini yerine getirmediği takdirde yada iş bu sözleşmenin ön yüzünde beyan ettiği bilgilerin doğru olmadığının tespiti halinde, yukarıda belirtilen sözleşmeyi askıya alma halinin 7 günden fazla devam etmesi halinde, sadece hosting hiç bir ihtar ve ihbara gerek kalmaksızın tek taraflı olarak fesih etme hakkına sahiptir.

Bu şekilde gerçekleşecek fesih sonrasında müşteri; kalan süreye bakılmaksızın ödemiş olduğu son sözleşme ücretini geri isteyemeyeceğini, fesih tarihinde yürürlükte olan emsal sözleşme bedelinin 5 katı ticari cezai tazminat ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.
Müşteri hiç bir gerekçe göstermeksizin sözleşme normal süre ile sona ermeden 10 gün önce yazılı olarak ihtar etmek şartı ile iş bu sözleşmeyi süresi sonunda fesih etme hakkına sahiptir.

Medyabim Sitede yayınladığınız 6-6.2 maddesine uymayan mesaj,haber,ürün ve diğer bilgileri geçici veya devamlı olarak kaldırabilir, üye kaydınızı silebilir, yasal yollara başvurabilir.
Sözleşmenin sona erme süresinden önce müşteri tarafından fesih edilmesi halinde sözleşme sonuna kadar ödenecek olan ücretlerin 1/2 sini defaten ve peşin olarak ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

8- İletişim ve bilgi adresleri
8.1: Taraflar konusu sözleşmeden kaynaklanan her türlü tebligat için taraflar sipariş adresinde belirtilen posta adreslerini yasal ikametgah olarak kabul, beyan ve taahhüt etmişlerdir.
8.2: Bu adreslere yapılan her türlü tebligat tarafların eline ulaşmasa bile tebliğ edilmiş kabul edilecektir. İş bu adreslere ait değişiklikler diğer tarafa yazılı olarak bildirilmedikçe eski adresler geçerli olacaktır.
8.3: medyabim sözleşme süresi içinde müşteri'ye tahsis ettiği elektronik posta adresine mesaj, bilgi, yazı, ihtar, ödeme bildirimi, hesap hareket çizelgesi, hesap eksteresi gönderebilir. Müşteri söz konusu elektronik iletilerin alınmadığı yada kendisine ulaşmadığı iddiasında bulunamayacağı gibi, söz konusu iletilerin gönderildikleri tarihten 1 gün sonra yasal anlamda tebliğ etmiş sayılacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.

9- Ücretin ödenmesinde temerrüde düşülmesi
9.1: Müşteri, aldığı hizmetlere karşılık başvuru tarihini takip eden 7 gün içinde ödeme gerçekleştirmediği takdirde temerrüde düşmüş sayılır. Bu durumda medyabim kur farkı faturası kesebileceği gibi dilerse fatura tarihinden itibaren aylık %15 gecikme faizi taleb edebilir. Müşteri bu gecikme faizi ve kur farkı faturasını ödemeyi beyan ve kabul eder.
9.2: Müşteri, iş bu sözleşmeden doğan her tür alacak için medyabim'in dava yada icra takibi açması halinde de aylık %15 gecikme faizi, bakiye borç miktarının %50'si kadar cezai şart, %10'u Avukatlık Ücreti ve diğer tüm yasal giderleri ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.
9.3: Müşteri, iş bu sözleşmeden doğan alacaklarının tahsili için yasal mercilere İhtiyati Haciz ve İhtiyati tedbir için başvurması halinde medyabim'in teminatsız İhtiyati Haciz ve İhtiyati Tedbir kararı almaya yetkili olduğunu ancak buna rağmen Mahkemelerce teminat istendiğinde, Bankalardan alınacak teminat mektuplarından doğacak komisyon ve her türlü ücretin kendileri tarafından ödeneceğini ve bu konulara hiçbir itirazda bulunmayacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.

10-Domain Hesabı yönetimi
Hizmetlerimizden faydalanabilmek için bir hesap açmanız ve bir kullanıcı adı ve şifre almanız gerekmektedir. Kullanıcı adınız ve şifrenizle online olarak kayıtlı bilgilerinize ulaşabilir ve gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz. Bize kullanıcı adınız ve şifrenizle yapılacak işlemleri otomatik uygulamaya koyma hakkını veriyorsunuz. Her zaman kullanıcı adı ve şifrenizin güvenliğini sağlamakla yükümlüsünüz. Kullanıcı adı ve şifrenizin izinsiz kullanımının tespiti durumunda hemen bize durumu bildirmek zorundasınız. Kullanıcı adınız ve şifrenizle yapılacak bütün işlemler, kayıt,domain silinmesi,domain taşınması, masraf ve bu işlemlerden doğacak sorumluluklar size aittir.

11-Domain Sözleşme Süresi
Bu sözleşme alan adınız için seçtiğiniz, kayıt ettiğiniz ve ödemesini yaptığınız süre boyunca geçerli olacaktır. Alan adınızı yenilerseniz yenileme zamanında geçerli olan kayıt sözleşmesi geçerli olacaktır. Eğer alan adınızı iptal eder,siler veya bir başka yazmana transfer ederseniz aramızdaki bu sözleşme otomatik olarak iptal olacaktır.

12-Domain Yetkilileri
Kayıt esnasında atamış olduğunuz idari, muhasebe ve teknik yetkililerin sözleşmeniz süresinde alan adınızın yönetiminde, alan adınızın silinmesi, transferi, değiştirilmesi, yenilenmesi veya ek başka hizmetlerin alınmasında tam yetkiye sahip olacağını anlıyor ve kabul ediyorsunuz. Sizin adınıza atamış olduğunuz yetkililer işlem yapsa bile hala siz ve alan adınız bu sözleşmedeki düzenlemelere bağlı kalacaktır. Yetkilileri atamış olmanız yetkililer tarafından yapılacak tüm işlemleri kabul etmeniz anlamına gelmektedir.

13-Domain Taşıma ve Silme
Domain kayıt işleminden veya Medyabime taşınmasından sonra domain adınızın tanımlı yetkilisi tarafından Medyabim dışında bir firmaya transfer olması silnmeniz veya süresi dolduktan sonra düşmesi sonucu oluşacak kayıplardan domain yetkilisi sorumludur domain yetkilisi olan kullanıcı email ve şifresinin güvenliği domaini hesabı yönetimi ve sahip bilgisi (whois)yazan bölümdeki yetkili sorumludur.
Domain kayıt edildikten sonra ve domain transfer kodu oluştuktan sonra domain yetkilisi tarafından domain transfer edilebilir veya silinebilir.

14-Domain Transfer işlemi
Alan adı tescil edildikten sonra en az 30 gün geçmiş olmalı ve bitiş süresine 30 günden fazla zaman kalmış olmalıdır.Bu iki süre arasında domaininizi transfer edebilirsiniz. Lütfen Domain sorgulama ile bu şartın doğruluğunu kontrol ediniz.
14.1: Domain idari yetkili (Admin Contact) mailinin çalışır ve ulaşılır olması
14.2: Domainin kayıtlı olduğu firmaya ödenmesi gereken borcunun bulunmaması.
14.3: Alan adının transfer şifresini (authorization code, epp kodu) sahip olunmalı. Bu güncel şifre eski register kayıt firmasından istenmeli veya kontrol panellerinden alınmalıdır
14.4: Domainin durumu aktif olması domain kilidi devre dışı olması. (bekleme, silinme durumlarında olmamalı)

15-Domain Ek Hizmetlerimiz
Alan adınızın kaydı ile ilintili bazı ek hizmetler sağlayabiliriz. Bu ek hizmetler (.Ek Hizmetler.) aşağıda belirtilmiştir. Bu hizmetler tarafımızdan herhangi bir zaman değiştirilebilir veya durdurulabilir. Bu hizmetler şu anda ücretsiz sunulmaktadır. İleride bu hizmetlerin ücrete tabi tutulabilmesi hakkını saklı tutmaktayız. Bu sözleşmedeki kurallarla beraber aşağıdaki kurallar da ek hizmetlere uygulanacaktır.

16-Domain Ek Hizmet Açıklamaları
16.1: Alan Adı Kilitleme. Bu hizmet alan adınızı kilitleyebilmenizi sağlar. Bu alan adınızın kilidinin çözülmemesi durumunda alan adınızın bilgilerinin değiştirilemeyeceği anlamına gelmektedir. Alan adınızı web sitemiz üzerinde bulunan kontrol paneliniz aracılığı ile kilitleyebilir veya kilidini kaldırabilirsiniz. Bu işlemi online olarak hesabınızdan yapabilirsiniz.
16.2: Kişiselleştirilmiş DNS Hizmetleri. Bu hizmet kendinize ait sunucu ip adreslerine dns tanımlama imkanı

17-Taraflar
Bu sözleşmedeki hiçbir açıklama taraflar arasında bir bayilik, temsilcilik, iş ortaklığı, ortak girişim olarak algılanmamalı ve hiçbir taraf diğer taraf üzerinde bu türden hak ve sorumlulukları talep etmemelidir.

18-Sözleşme Değişiklikleri
Bu sözleşme üzerinde tarafımızdan her zaman değişiklikler yapılabilir. Hesabınızın devam etmesi alan adınızı veya web alanınızı kullanmaya devam etmeniz bu değişiklikleri onaylamanız anlamına gelmektedir. Değişiklikleri onaylamıyorsanız endişeleriniz hususunda görüşmek için bilgi@medyabim.com.tr adresi aracılığı ile bize ulaşabilirsiniz. Eğer yine de taleplerinizi karşılayamazsak alan adınızı iptal edebilir veya bir başka firmaya transfer edebilirsiniz. Eğer alan adınızı iptal etmek veya bir başka yazmana transfer etmek isterseniz bu işlemin taleplerinizi karşılayacağını ve herhangi bir iade talep edemeyeceğinizi anlıyor ve kabul ediyorsunuz.

19-Ayrı Ayrı Ele Alınabilirlik
Bu sözleşmenin kuralları ayrı ayrı ele alınabilir. Sözleşmedeki herhangi bir unsurun geçersiz olması sözleşmenin diğer kurallarını geçersiz kılmaz, kalan kurallar geçerli ve bağlayıcı olmaya devam eder. Bu türden geçersiz olmuş bir kuralı esas amacını daha iyi bir şekilde ifade edebilmesi için revize edebilir, güncelleyebilir veya geçerli bir başkası ile değiştirebiliriz.

20-Yetkili mahkeme ve icra daireleri
20.1: İş bu sözleşme bununla birlikte 20 madde ve alt başlıklardan ibaret olup, taraflarca okunup anlaşılarak imza altına alınmıştır. (İmza altına alınma. siparişin internet ortamında medyabim'e gönderilmesi ile gerçekleşmiş kabul edilir). medyabim gerek gördüğü taktirde yeni maddeler ve/veya alt başlıklar ekleyebilir, çıkartabilir ya da maddeler üzerinde değişiklik yapabilir. Müşteri bu değişiklikleri sipariş sırasında kabul ettiğini beyan ve taahhüt eder.
20.2: İtiraz durumunda, yalnızca Medyabim Internet Hizmetleri tarafından tutulan kayıtlar esas alınır.
20.3: İş bu sözleşmenin uygulanması sırasında doğacak her türlü uyuşmazlıkların çözümünde Bursa Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.