LÜTFEN BEKLEYİN...
l?tfen bekleyin
Hizmetlerimiz
DOMAIN
HOSTING
DATACENTER
DİĞER HİZMETLERİMİZ
DESTEK
HAKKIMIZDA
Sıkça Sorulan Sorular

( 1 ) Medyabim Servis ve Hizmet Kuralları Nelerdir?
Bizden hizmet almakta olan tüm müşterilerimiz Medyabim Servis Kurallarını kabul etmiş sayılmaktadır. Çıkacak her türlü anlaşmazlıkta bu servis kuralları esas alınacaktır. Servis kurallarını okumak için TIKLAYINIZ.

( 2 ) Medyabim Hakkında detaylı bilgi verebilirmisiniz. Kimsiniz, vizyonunuz ve amacınız Nedir?
Şirket profilimizi, amaçlarımızı , vizyonumuzu detaylı olarak öğrenmek için lütfen Medyabim hakkında sayfalarımızı inceleyiniz.

( 3 ) Sistemlerinizin teknik özellikleri nelerdir?
Medyabim web sunucuları LINUX FEDORA/CENTOS işletim sistemlerini kullanmaktadır. Linux CentOS/Fedora dünyaca bilinen güvenilirliği için tarafımızdan tercih edilmektedir.Apache web server ile yayında olan sistemlerimizde ayrıca PHP4 ve MySql database yazılımları ve SpamAssassin / CLAM AntiVirus yazılımlarının en son sürümleri yüklü bulunmaktadır. Tamamen Türkçe Medyabim Kontrol Paneli ile hosting hesabınıza ilişkin tüm işlemleri gerçekleştirmeniz mümkündür.

2004 Yılından itibaren Windows 2003 Serverlarımız üzerinde IIS 6.0 ve .NET teknolojileri ile ASP ve SQL destekli olarak Windows Hosting hizmetleride vermeye başladık. Dilerseniz Linux isterseniz de Windows Hosting Paketlerimiz arasında tercih yapabilirsiniz.

( 4 ) Network altyapınız nedir sunucularınız nerde bulunmaktadır?
Medyabim Sunucuları, Bursa'da Kendi DataCenter'ında yer almaktadır. Tüm sunucularımız 100Mbit network altyapısı dahilinde güvenilir fiber optik kablolama yapısı ile Türkiye internet omurgasına internete en hızlı şekilde bağlıdır.

( 5 ) Sunucularınızda CGI - Perl / ASP - PHP desteğiniz varmı?
Evet sunucularımız tam CGI-Perl ve ASP - PHP desteği vermektedir.
http://www.cgi-resources.com veya http://www.hotscripts.com adresinden çok kapsamlı CGI PHP script veritabanına ulaşabilirsiniz.

( 6 ) Suncularınızda Front Page desteğiniz varmı?
Evet sunucularımızda front page desteğimiz vardır. Microsoft front page server eklentilerinizi Medyabim kontrol panelinizden aktif hale geçirebilirsiniz.

( 7 ) Sizden alacağım Domain ve Hosting hesaplarında kontrol paneli varmı?
Evet tamamen Türkçe kontrol panelimiz bulunmaktadır. Bu kontrol panelinden otomatik cevaplayıcı maillerinizi, forwarding - yönlendirme - mail hesaplarınızı yönetebilir, Front Page eklentilerini yükleyebilir ve gerçek zamanlı sistem durumunu kontrol edebilirsiniz.

Linux Sunucularımız için Kontrol panelinizin adresi http://www.siteniz.com:2222 şeklindedir.
Windows Sunucularımız için Kontrol panelinizin adresi http://www.siteniz.com:8086 şeklindedir.

( 8 ) Maillerimi Internet explorer üstünden bilgisayarımın başında değilken de kontrol edebilirmiyim?
Webmail sistemlerimiz bu iş için hazırlanmıştır.
http://www.alanadınız.com/webmail veya http://www.alanadınız.com/webmail2 adreslerinden farklı webmail arabirimlerine ulaşabilir ve dilediğinizi kullanabilirsiniz.
Webmailinize giriş yapmak için anasayfamızdaki webmail giriş kutucuklarını kullanabilirsiniz.

( 9 ) Sitemin ziyaretçi istatistiklerine nasıl ulaşabilirim?
Kontrol panelinize girdikten sonra detaylı site/ziyaretçi istatistikleri bölümünden çok detaylı ziyaretçi istatistiklerinize ulaşabilirsiniz.Istatistikler için webalizer programı kullanılmaktadır.

( 10 ) Sistemlerinzde SSL - Secure Server desteği varmı?
Evet sistemlerimiz secure sever desteklidir.SSL sertifika işlemlerinizi tamamlayıp web siteniz ve kullanıcılarınız arasında güvenli transferler yapmanız mümkündür. Lütfen SSL ihtiyaçlarınız için destek departmanımıza başvurunuz.

( 11 ) Paketlerinize web sitesi tasarımıda dahilmi?
Hayır paketlerimize web sitesi tasarımı dahil değildir. Paketlerimiz sadece web yayınlama alt yapısı içindir. Web tasarım istekleriniz için info@medyabim.com adresinden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

( 12 ) Herhangi bir şekilde web sitemin içeriğine karışmanız söz konusu olabilirmi?
Hayır web sitenizin içeriği ve sorumluluğu tamamen size aittir. Türk Devleti ve Milletine karşı, Yasa ve Kanunlara karşı bir davranışınız olmadığı sürece tüm içeriğinizde özgürsünüz.

Linux DNS Sunucu Adreslerimiz :
ns1.medyabim.com = 37.247.112.211
ns2.medyabim.com = 37.247.115.211