LÜTFEN BEKLEYİN...
l?tfen bekleyin
Hizmetlerimiz
DOMAIN
HOSTING
DATACENTER
DİĞER HİZMETLERİMİZ
DESTEK
HAKKIMIZDA
3D Secure Nedir?

3D-Secure şifrenizi, aşağıdaki bazı bankaların internet sitelerine verdiğimiz bağlantılardan alabilir veya doğrudan Kredi Kartınızı aldığınız banka ile iletişime geçerek de alabilirsiniz.

Garanti Bankası 3D Secure Yapı Kredi 3D Secure Akbank 3D Secure DenizBank 3D Secure
HSBC 3D Secure VakıfBank 3D Secure Teb 3D Secure CardFinans 3D Secure
IngBank 3D Secure Halkbank 3D Secure İşBank 3D Secure


Uluslararası Güvenlik Platformu (3D-Secure) Nedir ?

Visa tarafından geliştirilen 3-D Secure protokolü Mastercard tarafından da kabul edilmiş, bir uygulama şartı olarak getirilmiştir ve tüm 3D/banksca Ulusal Güvenlik Platformu (3-D Secure) adıyla hizmete açılmıştır.

Uluslararası Güvenlik Platformu bir ödeme onaylama metodu yada teknolojik bir platform olmayıp ödeme sürecindeki partilerin (işyeri-banka-kart sahibi) sorumluluklarını düzenleyen bir modeldir.

Uluslararası Güvenlik Platformu, sanal alışveriş işlemlerinin güvenliğinin arttırılmasi için Visa tarafından geliştirilmiş en gelişmiş sistemdir. Sistemin Visa kredi kartları kullanımı için hazırlanan uygulamasına "Verified by Visa", MasterCard kredi kartları kullanımı için hazırlanan uygulamasına ise "SecureCode" isimleri verilmektedir.

Sistem uyarınca, sanal ödeme işlemi sırasında müşteriye bankası tarafından ödeme şifresi sorulmakta ve böylece kart sahibinin kimliği doğrulanmaktadır. Bu sayede yetkisiz kişilerce kredi kartlarının internet ortamında kullanılmasının önüne geçilmesi sağlanmaktadır.3-D Secure'nin Kart Sahiplerine Sağladığı avantajlar.
Internet alışverişlerinizde, Uluslararası Güvenlik Platformu (3D Secure / Verified by Visa / SecureCode), mevcut kart bilgilerinizi korur. Sisteme kayıt olmak ve kullanmak çok kolay ve her geçen gün daha fazla internet mağazası sisteme dahil oluyor.

Koruma:
Uluslararası Güvenlik Platformu, mevcut kart bilgilerinizi, kendinizin belirleyeceği şifreniz ve kişisel güvenlik cümleniz ile korumaya alır.

Kolaylık: Sizden başka hiç kimse katılımcı internet mağazalarından sizin kartınızla alışveriş yapamaz. Uluslararası Güvenlik Platformu şifrenizi sadece siz bilebilirsiniz.

Kolay Kayıt: Sisteme kayıt olmak internet üzerinden çok kolaydır.

Kolay Kullanım: Kayıt olduktan sonra, Uluslararası Güvenlik Platformu inanılamaz derecede kolay kullanılır. Tek yapmanız gereken ödeme sırasında şifrenizi girmek.

En büyük sanal mağazaların bir çoğu şimdiden sisteme katıldı. Her geçen gün bir çok yeni mağaza da sisteme katılıyor.


Geliştirilmiş Güvenlik
Sanal alışveriş işlemleri sırasında, sadece kredi kartı sahibinin bilebileceği özel şifresi kontrol edildiği için yetkisiz kişilerce kartın Uluslararası Güvenlik Platformu uyumlu alışveriş sitelerinde kullanılması engellenmiş olur.


Böylece hem kart sahibi kartının iradesi dışında kullanılamayacağını bilecek, hem de sanal mağaza kredi kartı sahibinin alışverişi yapan kişi olduğundan emin olabilecektir.

Eski sistem Güvensiz miydi?
Kullanılan mevcut sistemde, kredi kartı bilgilerinin işlem sırasında güvenliği tam olarak sağlanabilmekteydi. Ancak başka ortamlarda ele geçirilmiş olan kredi kartı bilgilerinin internet ortamında kullanılması engellenememekte ve kart sahipleri işlem sırasında 3D/banksı ile doğrudan iletişime geçmedikleri için kartlarının gerçekten güvenli olarak kullanılacağından emin olamamaktaydılar.

Uluslararası Güvenlik Platformu sistemi ile bu da sağlanarak işlemlerin hem sanal mağaza hem de kredi kartı sahibi için daha güvenli hale gelmesi sağlanmaktadır.