LÜTFEN BEKLEYİN...
l?tfen bekleyin
Hizmetlerimiz
DOMAIN
HOSTING
DATACENTER
DİĞER HİZMETLERİMİZ
DESTEK
HAKKIMIZDA
IMAP Hesap Kurulumu
kolay imap e-mail hesap kurulumu
1. Imap mailinizi kurmak için Microsoft Outlook 2007 programının üst kısmında bulunan Tools (Araçlar) menüsünden Account Options (Hesap Ayarları) seçeneğine tıklayınız.

imap mail kurulumu


2. Account Options (Hesap Ayarları) seçeneğine tıkladığınızda E-posta Hesapları penceresi açılacaktır. Açılan penceredeki E-Posta Sekmesinin hemen altında bulunan Yeni... butonuna tıklayın. Açılacak olan Yeni E-posta Hesabı Ekle penceresinde Sunucu ayarlarını veya ek sunucu türlerini el ile yapılandır seçeneğini seçerek ileri butonuna basın.

imap mail kurulumu

3. Devam ettiğinizde karşınıza gelecek olan pencereden, Internet E-posta seçeneğini seçerek İleri butonuna basınız.

imap mail kurulumu

4. Açılan Internet E-Posta Ayarları penceresindeki ilgili alanlara aşağıdaki resimde örnek gösterildiği gibi E-posta bilgilerinizi giriniz. Hesap türünü IMAP seçiniz ve Diğer Ayarlar butonuna basınız.

imap mail kurulumu

5. Gelişmiş Sekmesi Altında penceresinde, Giden Sunucusu SMTP ve Bölümünde 25 Yazan yere 587  yazarak Tamam butonuna basınız.

imap mail kurulumu

5.1. Diğer Ayararlar Sekmesinde Açılan Internet E-posta Ayarları penceresinde, Giden Sunucusu sekmesine tıklayın ve Giden sunucum (SMPT) için kimlik doğrulaması gerektiriyor.  seçeneğini işaretleyip Tamam butonuna basınız.

imap mail kurulumu

6. Tamam butonuna tıkladığınızda tekrar hesap ayarlarınız sayfasına doneceksiniz. Burada son olarak İleri ve Son butonlarını tıkladığınızda E-posta hesabınızı Microsoft Outlook 2007 üzerine kurmuş olacaksınız.

imap mail kurulumu

ÖNEMLİ NOT: imap mail kullandığınızda tüm mailleriniz web alanınızda saklanacaktır.

ÖNEMLİ NOT: imap kurulumu destek sayfası, artık outlooktan mail gönderdim ama tablette gözükmüyor sorununa son. Hesabınızı imap olarak kurarsanız gelen ve gönderidğiniz tüm emaillere her yerden erişebilirsiniz pc,tablet,telefon,webmail hesaplarınızdan emaillerinize kolayca erişebilirsiniz. imap mail kullandığınızda tüm mailleriniz web alanınızda saklanacaktır.

Dezavantajı:internet yoksa maillerinizi okuyamazsınız.
Avantajı:internet olan heryerden gelen ve giden maillerinizi okuyabilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT: Remember Password (Parolayı Anımsa) kutucuğu işaretli ise size bir daha parola sorulmayacaktır.

Sizde Medyabim Sunduğu Üstün Email Hizmetlerinden Faydalanmak İçin Hosting Alabilirsiniz